Mój plan treningowy pod Runmageddon – kwiecień

Niecały miesiąc został do mojego startu w majowym Rekrucie, myślę, że to dobry czas na wrzucenie długo obiecywanego Wam planu treningowego. To według niego przygotowuję się do zawodów. W marcu miał on nieco inny kształt, bo jako szczęśliwa posiadaczka karty multisport chodziłam na siłownię i różne zajęcia (typu kettlebell, pilates). W tym miesiącu na razie karty nie mam, a trenować trzeba 🙂 więc będzie się to odbywało w domu i na zewnątrz. 
Jakie są moje cele treningowe? Przygotowuję się do Runmageddonów, więc to już dużo mówi 🙂 Istotne jest tutaj bieganie, ale równie ważne (a chyba nawet ważniejsze, przynajmniej u mnie) jest wzmocnienie rąk. Dlaczego? Wydaje mi się, że aby pokonać większość przeszkód, to trzeba wykorzystać do tego ręce, mniej nogi. Wszelkiego rodzaju ściany, liny, wspinaczki – to wszystko dało mi nieziemsko w kość w styczniu, i gdyby nie pomoc Marcina i reszty, to byłoby źle 😉 Już wtedy postanowiłam, że na następne zawody muszę się wzmocnić w tej kwestii. Przyda mi się także poprawienie ogólnej kondycji – o to zadbają przysiady i padnij-powstań, jakże przeze mnie ukochane. 
Plan treningowy, który dla siebie przygotowałam, jest prosty, ale dość intensywny. Jeśli będziecie chcieli z niego skorzystać – śmiało, możecie sobie dowolnie modyfikować. 
A co z dietą? Nie będę jakoś specjalnie zmieniać mojego standardowego jadłospisu, z małym wyjątkiem. Przed treningiem zjem banana ;), a po treningu posiłek bardziej białkowy – typu koktajl owocowy z białkiem konopnym czy pieczone ziemniaki z tofu :). Chodzi mi tak naprawdę o zregenerowanie mięśni, a nie jakieś hardkorowe budowanie masy. 
PLAN TRENINGOWY
PONIEDZIAŁEK
trening siłowo-kondycyjny 60 minut
WTOREK
streching/joga 30-40 minut
ŚRODA
trening siłowo-kondycyjny 60 minut
CZWARTEK
streching/joga 30-40 minut 
PIĄTEK
trening siłowo-kondycyjny 60 minut 
SOBOTA
bieg 5-8 km 
NIEDZIELA 
bieg 5-8 km
TRENING SIŁOWO-KONDYCYJNY:
ROZGRZEWKA: korzystam z aplikacji Technogym i wybieram stamtąd trening 10-15minutowy, zamiast tego możecie zrobić szkolną rozgrzewkę i potruchtać, pajacyki, padnij-powstań itp. Nie za mocno, macie się tylko rozgrzać.
PRZYSIADY: 100
POMPKI: 30 (na razie tyle 😀 robię wersję “męską”)
BRZUSZKI: 100 LUB PLANK 5 X 2 MINUTY
PAJACYKI: 100
PADNIJ-POWSTAŃ: 100
PODCIĄGNIĘCIA: ? dopiero się ich uczę, więc każda ilość mnie ucieszy 😉
STRECHING: np. taki 
JOGA/STRECHING:
Jestem fanką kanału SarahBethYoga. Będę robić coś w tym stylu, lub, mniej jogowy, taki trening. 
BIEGANIE:
W maju biegnę na 6 km, ale w czerwcu już na 12km :o, dlatego też treningi biegowe muszą zmieniać swoją długość – w ten weekend zaczęłam od 5 km, a w kolejne będę biegać odpowiednio 6, 7 i 8 km. Takie jest założenie 🙂
I jak Wam się podoba mój plan na kwiecień? 🙂
Moje treningi biegowe będę rejestrować za pomocą aplikacji Technogym. Będę też raz w tygodniu wrzucać Wam moje podsumowanie, tak, żebyście czuli motywację. 
Jeśli chodzi o wygląd, to nie jest moim celem by schudnąć, raczej ujędrnić ciało, zwłaszcza w obrębie ud i brzucha. Zatem… poniżej znajdziecie moje wymiary. TAK! 😀 Cotygodniowe pomiary będą pokazywać, czy coś się zmieniło. Jestem bardzo ciekawa 🙂
3/04/2016
 
UDO: 56 cm
BIODRA: 100cm
TALIA: 73 cm
To co, zaczynamy? 😀
 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *